Fórum Velešín

„Tlustá čára“ za 1. etapou webu Fórum Velešín

Vážení čtenáři a facebookoví fanoušci! Od posledního článku na tomto webu uběhla dlouhá doba. Možná se ptáte, co se mezitím událo a proč zde nepřibyly žádné nové články.

Důvod je jednoduchý: Nedostatek času 🙁

Komunální volby 2018: Náš Velešín

Jak jistě víte, stál jsem spolu s mými přáteli u zrodu nového politického uskupení, které jsme pojmenovali: „Náš Velešín“. V říjnu 2018 jsme vyhráli komunální volby, obsadili jsme 7 míst z 15členného zastupitelstva, a ačkoliv to nebylo zprvu úplně jisté (7 mandátů není většina), Petr Vágner, jednička naší kandidátky, se stal starostou města.

Rok 2018: Krátce po oznámení volebních výsledků, noví zastupitelé a podporovatelé

Od té doby se našich 7 zastupitelů v čele se starostou (který z nás jediný pracuje na městě na plný úvazek) vrhlo do práce pro město. Někdo se do toho vrhl víc po hlavě, někdo rozvážněji. (I já se vrhl do práce pro město a nestíhal jiné věci, např. aktualizaci webu FV.) Teď jsme v polovině volebního období (podzim 2020) a výsledky naší práce se začínají pomalu (na můj vkus trochu pomalu, ale prý to chce více trpělivosti!), ale jistě dostavovat. Doufám, že brzy například uvidíme více stavebních realizací, které jsou zatím jen na papíře.

Tento článek ovšem nemá být hodnocením toho, co se povedlo a nepovedlo (to nechme na jiný článek). Tento článek má být pouze symbolickým předělem mezi dvěma etapami webu Fóra Velešín:

Tlustá čára za negativními články? 🙂

Pokud vám přišly dosud publikované články na FV negativní (či štiplavé), možná máte pravdu. Použil bych spíše termín „kritické“. Mezi lety 2016 (založení webu) a 2018 vzniklo cca 40 článků (Ani se mi nechce věřit, že tolik! S několika mi ale pomohli kamarádi!), z nichž některé kritizovaly vedení a projekty naší radnice. Mimo článků kritických ovšem vznikly i články inspirativní nebo zábavné. Kdo chce zavzpomínat, připomenu články z 1. dubna 2016 a 2018:

Na podzim 2018 jsem se i já stal zastupitelem města, a tak je logické, že pokud bych pokračoval stejnou formou v kritice radnice, střílel bych tak trochu do vlastních řad 🙂 Teď „bojuji“ za hodnoty, kterým věřím, uvnitř zastupitelstva. Obsahovou formu Fóra Velešín v této nové etapě tedy musím dobře promyslet. Zatím se budu soustředit na předávání informací z radnice.

Články 2016-2018 jsou v archivu:

Články, které vznikly v letech 2016 až 2018, se zatím stále nacházejí na webu FV, pouze jsem je označil štítkem „archiv“. V textu těchto článků najdete upozornění, že informace v nich obsažené již nemusejí být aktuální.

Budu rád, když mi pošlete (třeba do komentářů) váš názor, zda mám staré články na webu FV ponechat, či je úplně smazat. Zatím se mi zdá logické historii článků ponechat, jak to bývá na internetu běžné. Na druhou stranu si uvědomuji, že většina článků je už velmi neaktuální a zbytečně by mohla zbloudilého návštěvníka webu mást či dokonce naštvat. Dejte mi vědět.

Zastavte se na zastupitelstvu

Hodně věcí se děje na zastupitelstvu, zastavte se někdy podívat. Zasedání zastupitelstva je vždy veřejné, koná se v kině a bývá většinou cca v polovině měsíců: únor, duben, červen, září, listopad, prosinec. Oznámení o konání zastupitelstva je vždy na webu města a úřední desce min. týden dopředu. Někdy to bývá nuda (o tom třeba v některém z jiných článků 🙂 ), ale někdy se řeší zajímavé věci!

O tom, co se dělo na zastupitelstvu (co se třeba schválilo), informuje starosta ve zpravodaji a nebo většinou já na facebooku sdružení „Náš Velešín“. A pokud sledujete facebook „Našeho Velešína“ pravidelně, určitě jste si všimli, že píšu na facebooku velmi pozitivní články. – Ne jako tady na Fóru Velešín!!! 🙂

 

Vážení čtenáři, přeji vám mnoho pozitivních článků v nové etapě webu Fórum Velešín!

Pavel Trajer, zakladatel webu

 

 

Komentáře

Komentáře