Fórum Velešín

Ve Velešíně přibývají nekuřácké hospody

Upozornění: Tento článek vznikl před dlouhou dobou a je zařazen do archivu webu.
Informace obsažené v článku už nemusí být aktuální.

Jako houby po dešti, skoro tak přibývají ve Velešíně a jeho okolí nekuřácké restaurace, kavárny a bary.

pizzerie-nekuracka

Velešínská pizzerie je od začátku května nekuřácká (výše). Stává se tak zatím první a jedinou nekuřáckou restaurací ve Velešíně, kde se vaří. Bez toho, aniž by vám oblečení načichlo cigaretovým kouřem, se můžete najíst ale i v Holkově, v penzionu U Koňské dráhy a v penzionu Libra.

Jako houby po dešti

Ve Velešíně však v posledních letech přibylo hned několik nekuřáckých podniků, kde sice nevaří, ale kde si dáte pivo, víno, drobné občerstvení. Od dostavby kina se jedná o kinokavárnu Relax, od rekonstrukce kostela sv. Jakuba a Filipa i kavárnu Jakub a trojici (nyní čtveřici) doplňuje na náměstí přítomná Krajta, tedy bar tohoto jména 🙂

Restaurace v okolí

rimov

Také v Římově přibyla velmi nedávno nekuřácká restaurace, a to na návsi, kde je restaurace Malše od března též nekuřácká.

V okolí Velešína je mnoho dalších nekuřáckých restaurací, kam dojedete třeba na kole po jedné z cyklostezek. Nebudu je nyní radši jmenovat, protože bych na některé zapomenul. Pokud by vás výčet nekuřáckých restaurací v okolí zajímal nebo byste se dokonce chtěli do přípravy takového seznamu/článku pustit, dejte nám vědět na: info@forumvelesin.cz

Kouření na předzahrádce

Možnost kouřit zůstává většinou na předzahrádkách, případně se kouří jednoduše před dveřmi hospody, a tak není neobvyklé, že v prostranství před restaurací narazíte na skupinu kouřících a dobře se bavících zákazníků – obraz, na který jsou zvyklí v západních zemích (např. v Británii), kde je kouření zakázáno plošně ve všech restauracích.

Máte radost z nových nekuřáckých podniků? Diskutujte níže.

Komentáře

Komentáře