Fórum Velešín

Příprava strategického plánu finišuje. Veřejné projednání v kině nebude

Upozornění: Tento článek vznikl před dlouhou dobou a je zařazen do archivu webu.
Informace obsažené v článku už nemusí být aktuální.

Příprava strategického plánu města (SP) se blíží do finále – v říjnu totiž proběhla poslední schůzka pracovních skupin, které se na přípravě SP podílely.

Připomeňme, že práce na SP začaly v prosinci 2015 anketou mezi občany a pokračovaly v únoru 2016 veřejnou besedou v kině a sestavením tematických pracovních skupin z řad aktivních občanů a zastupitelů. Podle původního harmonogramu měla práce finišovat v dubnu, kdy měl být koncept SP vystaven na webu města k připomínkování občany a kdy měla proběhnout další veřejná debata v kině (zapracované připomínky občanů + diskuze).

Vzhledem k tomu, že příprava SP nabrala značné zpoždění (důvodem je nemoc na straně zpracovatele i zástupců města), to nyní vypadá, že beseda s občany vůbec neproběhne (zdroj: vyjádření zástupců města na pracovní schůzce, 10.10.2015). Zda se diskuze uskuteční, je nyní v rukou zástupců města, stejně jako to, zda bude koncept SP vystaven na webu města k připomínkování občany. Pokud vás problematika zajímá, můžete se dotázat na dalším zastupitelstvu (14.11.) nebo kontaktovat svého zastupitele 🙂

Ať už beseda a připomínky proběhnou, či ne, závěrečné slovo budou mít zastupitelé: Ti musí strategický plán města 2016-2025 schválit.

Externí odkazy

Strategický plán rozvoje (Wikipedie)

Komentáře

Komentáře