Fórum Velešín

Nejhezčí dům Velešína: Výsledky ankety

Upozornění: Tento článek vznikl před dlouhou dobou a je zařazen do archivu webu.
Informace obsažené v článku už nemusí být aktuální.

Už před více než rokem proběhla na internetu anketa o „Nejhezčí barák Velešína“. Ankety se tehdy zúčastnilo 262 lidí, z toho 250 lidí, kteří ve Velešíně buď trvale žijí, nebo z něj pocházejí. Výsledky byly prezentovány už 31. října 2014 v rámci přednášky „Cesta městem“ v galerii Jakub ve Velešíně. Přednáška byla součástí projektu ZUŠ Velešín „Člověk a prostor“. Nyní máte možnost výsledky vidět přehledně online.

p3

Hlasující v anketě nejprve vyplnili několik doprovodných otázek a poté už dávali známky jako ve škole pro 31 vybraných domů Velešína.

Výsledky ankety

V tomto článku se budeme zabývat výsledky hlasování občanů, kteří ve Velešíně bydlí nebo bydleli, bez rozlišení věku a profese (výše uvedených 250 lidí).

Jinými slovy: Hlasovali jsme sami o domech, které nás v našem městě přímo obklopují a kolem kterých často procházíme. Výsledky proto můžeme interpretovat hned ze dvou úhlů pohledu:

  • Za prvé: Jako odraz našeho vkusu – dozvíme se sami o sobě, co se nám (průměrnému Velešákovi) líbí (např. jaký styl rodiného domu)
  • No a za druhé: Samozřejmě se dozvíme, které konkrétní stavby se nám líbí více a které méně

Gratulujeme všem hezkým domům, respektive jejich majitelům :-), a doufáme, že domy, které skončily na posledních místech, se neurazí. Přecejen se jedná o anketu, která hodnotí exteriér domu, nikoliv vnitřní náplň a život v obydlí. Aby se necítil nikdo poškozen, je posledních 10 domů uvedeno bez rozlišení pořadí (náhodné srovnání).

Poznámka: Jak dopadlo hlasování odborníků (a další komentáře), se dozvíte v příštím článku.

Výsledky ankety – jak hlasovali občané Velešína:

1. místo

Dum14

Na Vrších

2. místo

novostavba, Na Vrších

Na Vrších

3. místo

Dum23

Na Hvízdalce

Gratulujeme!

4. – 21. místo

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22. – 31. místo (bez rozlišení pořadí)

22A.

22B.

22C.

22D.

22E.

22F.

22G.

22H.

22I.

22J.

Jak se vám výsledky, a vůbec soutěžní domy, líbí? Diskutujte.

  • Výsledky „odborné poroty“ (lidé se zájmem o architekturu) a zajímavé postřehy k anketě uvedeme v samostatném článku příští týden. Aktualizace: Zatím jsme se k tomu nedostali – pokud Vám článek chybí, dejte vědět 🙂

Kam dál?

Komentáře

Komentáře