Fórum Velešín

Město chce slyšet náš názor. Pojďme do toho

Upozornění: Tento článek vznikl před dlouhou dobou a je zařazen do archivu webu.
Informace obsažené v článku už nemusí být aktuální.

Nestává se tak často, aby nás město doslova vyzývalo ke kritice místních poměrů. Vedení města chce formou dotazníkového průzkumu „zjistit přání a tužby nejenom zastupitelů, ale široké veřejnosti“ (citace: Velešínský Zpravodaj 12-2015). Dotazník můžete vyplnit online do pátku 15. ledna 2016. Původní termín 14. prosince 2015 byl prodloužen vzhledem k tomu, že se nepodařilo nasbírat dostatek dat. Když už tato možnost existuje, prosím, pojďme do toho! Dotazník nevyplňujte za celou rodinu, ale nechte každého člena rodiny vyplnit vlastní.

Strategický plán rozvoje města Velešín pro období 2016 – 2020. O co jde?

Strategický plán bude patrně sloužit jako opora pro rozhodování zastupitelů v následujících 4 letech. Jeho vypracováním je pověřena společnost Novi Solutions, s.r.o., která má zjistit silné a slabé stránky vývoje města. (O to se budeme pokoušet paralelně také na tomto blogu.) Kromě dotazníkového šetření proběhne v následujících týdnech diskuze s podnikateli, občané se budou moci zapojit do práce tematicky zaměřených pracovních skupin a poté připomínkovat znění strategického plánu na veřejném slyšení. Pevně doufám, že město bude o všech možnostech spolupráce včas informovat.

Pan starosta v prosincovém zpravodaji doufá, že nevznikne jen „cár papíru“. My doufáme v to samé. Přecejen, městskou kasu to bude stát 175 000 korun (zdroj).

A co kritizovat v dotazníku?

Tak každý podle svého, chvalte i kárejte 🙂 Já se pustil, mimo jiné, do kritiky výstavby:

Velešín, náměstí před Kantůrkovcem

chodnik-velesin

  • Zámková dlažba, kovové sloupky s plastovou krytkou,
    led osvětlení
  • cena realizace: cca 800 000 Kč
  • cena přepočtená na metr čtvereční: cca 4 000 Kč/m2
  • Zdroj: VIDEOŽURNÁL města Velešín – Září 2014, pro výpočet ceny za metr čtvereční kalkulována plocha nové dlažby, cca 200 m2

Kaplice, náměstí

chodnik-kaplice

  • Kamenná dlažba, kovové sloupky, lampy, sadové úpravy
  • cena realizace: 6 460 000 Kč
  • cena přepočtená na metr čtvereční: cca 3 500 Kč/m2
  • Zdroj: Portál pro vhodné uveřejnění, pro výpočet ceny za metr čtvereční kalkulovány rozměry vnitřku náměstí, cca 1850 m2

Jak se vám dotazník líbí? A kam má město směřovat v příštích letech? Prosím diskutujte.

Komentáře

Komentáře